Ornaty

Prezentujemy w swojej ofercie ornaty w wielu różnych rodzajach. Posiadamy bogatą ofertę wzorów i materiałów. Wykonujemy ornaty specjalne i okolicznościowe na zgodnie z życzeniem klienta. W realizacji zleceń posługujemy się zdobytą wiedzą oraz doświadczeniem, tworząc wyjątkowe i jednocześnie wytrzymałe szaty. Wykorzystując nowoczesne technologie mamy możliwość wykonania dowolnych haftów, które mogą zostać naniesione na każdy z kolorów liturgicznych. Zapewniamy ornaty najwyższej jakości, tworzone z ogromną pasją oraz zaangażowaniem w dopracowanie najmniejszych detali.

Jesteśmy pewni, że odpowiedni krój zapewni kapłanowi swobodę oraz wygodę.
Prezentujemy Państwu wykonywane na specjalne zamówienia ornaty liturgiczne z pięknym, bogato-haftowanym pasem, który może być naniesiony na dowolny z kolorów liturgicznych. Motywy na pasach ozdobnych są projektowane według życzeń Klienta, co czyni je niepowtarzalnymi i niezwykle oryginalnymi. Ornat zakładany jest zawsze na wszystkie, inne szaty liturgiczne, dlatego jest on uważany za symbol miłości pokrywającej grzechy.

W naszym asortymencie szaty liturgiczne są dostępne w wielu wzorach i kolorach, odpowiednich ze względu na okres liturgiczny, np.:

Ornaty Białe – na czas Mszy Świętych Okresu Wielkanocnego i Narodzenia Pańskiego, w święta Chrystusa Pana i Matki Bożej.

Ornaty Zielone – na niedziele i Msze Święte w okresie zwykłym roku liturgicznego.

Ornaty Złote oraz Ecru – na czas Świąt i wyjątkowe okazje.

Ornaty Czerwone – używane w niedzielę Męki Pańskiej, Wielki Piątek, niedzielę Zesłania Ducha Świętego i we wszystkich Mszach Świętych, które są związane z tematyką Ducha Świętego (np. Bierzmowanie),

Ornaty Czarne – używane do Mszy Pogrzebowych

Ornaty Fioletowe – okres pokuty i oczekiwania

Dostępne są również inne kolory – zapraszamy do zapoznania się z ofertą.